+420 724 023 848, +420 728 129 667 info@boudanastrani.cz
Letní aktivity

Bouda Na Stráni

Nádherné prostředí Krkonoš nabízí nepřeberné množství aktivit. V letní sezoně je možné vybrat si z mnoha turistických cílů pro pěší turistiku a cykloturistiku. Nachází se zde několik značených cykloturistických tras (Dlouhé sjezdy, Za výhledy na Krkonoše, Rýchorský sjezd). Za zmínku stojí nejkratší pěší výstup na Sněžku (7,5 km). Pro rodiny s dětmi může být ideální návštěva Pohádkové stezky. Jedná se o vycházkovou trasu Malou Úpou s deseti pohádkovými zastaveními.

Máte-li radši aktivní odpočinek, neváhejte navštívit SKiMU Sport Centrum, které nabízí víceúčelovou halu (tenis, volejbal, basketbal, fotbal), saunu, fitness, vířivku, ricochet, stolní tenis či kulečník. Za zmínku také stojí nový tenisový kurt u penzionu Malá Úpa.

VÝLETY V KRKONOŠÍCH

I v okolí Malé Úpy můžete nalézt sportovní vyžití, cíl výletu, či místo k relaxaci. Za pozornost stojí vycházková trasa Aichelburg, dělostřelecká tvrz Stachelberg, Janské Lázně a Černá Hora, Pec pod Sněžkou, aquapark Sandra v Karpaczi a mnohé další.

Pohádková stezka (Skimu)

Začněte u Infocentra v Horní Malé Úpě, kde si koupíte knížečku. Knížka funguje jako mapa a zároveň jako poznámkový blok, do kterého děti obkreslují plastické ornamenty z každého zastavení. Cesta se skládá z deseti pohádkových stanovišť  a je dlouhá asi 17 km, můžete si tedy síly rozložit do několika dní.

Skimu sportcentrum

Nejenom, že je maloúpské okolí rájem pro pěší turisty, ale je také lákavé pro cyklisty. V oblasti se nachází několik cyklistických cest nejen pro horská a trekingová kola, ale i pro silniční kola.

Výletní vláček Úpáček

Úpáček vyjíždí ze Spáleného Mlýna a pokračuje směr ke Kostelu, dále také až na Pomezní boudy a zase zpět na Spálený Mlýn. Nastoupit do vláčku lze na kterékoli vyznačené zastávce.

Ubytování Malá Úpa

Máme volné pokoje!

Nečekejte na poslední chvíli a rezervujte si ubytování v našem penzionu ještě dnes!